Време: Од понеделник нов топлотен бран и температури до 40 степени


Здивнете викендов – од понеделник најавен нов топлотен бран.

Според метереолозите викендов не очекуваат високи температури, ќе бие сончево и многу топло, со услови за дожд во јужните делови од државата.

Дневната температура ќе се движи помеѓу 27 – от и 36 – от степен.

Од понеделник метереолозите најавуваат температурите да се искачат и до 40 степени со висок UV индекс 8.

 

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1