ВРЕМЕ: Подгответе се за снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, на планините во западните делови ќе има врнежи од снег и снежната покривка ќе се зголеми, локално за над 20 сантиметри. На пониските места врнежите ќе бидат од дожд и снег, но со послаб интензитет. Ќе дува повремено засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови.mk sneg3

Температурата ќе се движи од три до 10 степени.

Во Скопје облачно, со слаби врнежи од дожд и ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до седум степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1