Време: променливо облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, а ќе дува и умерен, на места засилен северен ветер, особено долж Повардарието, што ќе придонесе дневните температури дa опаднат. Температуата од 11 до 21 степен.oblaci sonce vreme mk

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, а ќе дува и умерен, на места засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 18 степени.

Од вторник се очекува стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1