Време: сончево и топло – Во среда благо освежување


Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Мала локална облачност ќе има во планинските региони. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 12 до 19, а дневната од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе има вредност 7.oblaci i sonce nacrtano

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец и со мала локална облачност. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 36 степени.

Во текот на идната недела ќе продолжи периодот топло и претежно стабилно време. Зголемена облачност ќе има во среда кон крајот на денот и ќе е проследена со услови за краткотрајна нестабилност со ретки грмежи пред се во западните делови. Наоблачувањето со услови за слаб дожд ќе потрае и преку ноќта кон четврток. Во четврток и понатаму ќе ќе продолжи топлото време, но со умерена облачност. Ново поголемо наоблачување ќе следи за време на следниот викенд, иако во сабота ќе биде доста топло.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1