За Европскиот Совет поважни правата на хомосексуалците, отколку правата на Христијаните


Во Советот на Европа најголем интерес предизвика расправата за прашањата на хомосексуалноста и прашањата поврзани со неа.

Наспроти тоа, иако организирана во најфреквентниот дел од денот, дебатата за прогонот на Христијаните во Иран не беше ниту од далеку посетена како што доликува. Овие информации преку својот Фејсбук профил ги сподели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Спасеновски.

spasenovski-500

-Ова веројатно е најдобрата потврда за тоа колки опасно е оддалечен еден дел од Европа пд традиционалните вредности кои како нејзина основа беа причина за овој нејзин цивилизациски развој, пишува Спасеновски.

Вчера во парламентарното собрание на Советот на Европа беше усвоен извештајот за напредокот на Република Македонија во кој меѓу другото се поддржува интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО.

Извор – Денешен 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1