За Грција нема Олимпијада – Нигерија ги згази


Македонија има шанси за на Олимпијада но Грците ќе си седат дома. Сензационалната победа на Нигерија против Грција со резултат 80-79.

Со овој триумф, селекцијата од Африка си обезбеди утре полуфинален дуел со Русија од кој победникот ќе си отпатува во Лондон на Олимпијада.

Грците имаа водство од +12, но во второто полувреме нигеријците беа маестрални. Во инфарктна завршница дојде до победа на Нигерија и елиминација на Грција.

Македонските кошаркарски репрезентативци играат против Доминиканска република во 23.30 часот, да ги бодриме нашите лавови.

МАКЕДОНИЈА НА ОЛИМПИЈАДА !!!!!

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1