За нова година скопјани фрлиле 40 тони ѓубре


gjubreПо завршувањето на новогодишните прослави на плоштадот Македонија, но и од паркот во Kисела Вода, екипи на „Kомунална хигиена“ собрале околу 40 тони ѓубре. 

Во текот на новогодишната ноќ биле ангажирани 18 работници, а наредниот ден, на 1 јануари – 65 работници на ЈП „Kомунална хигиена“ – Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1