Гробар добил отказ поради шега на Фејсбук „Мислам дека го кремирав терминатор!“


Работник во крематориум на својот фејсбук профил објавил груба шала на сметка на својата работа и мртвите. „Мислам дека штотуку го кремирав терминатор“, поради металната штипка на починатиот во ногата, напишал англичанецот на еден од неговите постовите.

pogreb grciМетју Кеј работи во крематориум во Њукасл, но добил отказ, а во моментов се наоѓа и под истрага. Својата работа ја опишал како „кувар со полно работно време“, а во еден негов пост на фејсбук се нашалил дека денеска помалку ќе готви.
Ги сликал копчињата на машината за кремирање, а напишал дека му била потребна вечност да ги накити за Божиќ. Гробарот се смеел на предлогот да се зголемат цените на услугите на 666 фунти – пишува „Можеле да одберат и друг број“.
„Денеска толку се смеев на хранарината, што помислив дека скршив едно ребро“, пишува на еден од неговите спорни постови.

radnik

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1