Загубил шестмина од семејството при трагедијата во Ница


Татко не можеше да зборува, откако дозна дека изгубил шестмина од семејството во нападот во Ница, пишува Републикан Лорен.

Кристоф Лион отишол на одмор со неговата сопруга, син, своите и нејзините родители, кога се извршило злосторството.nica-terorot

Сите негови шестмина најблиски роднини биле убиени од 19-тонскиот камион.

Лион од Лонгуи, североисточна Франција, патувал до Ница со сопругата Вероник (55), синот Мишел Пелегрини (28) и родителите на сопругата Франсоа и Кристијан Локатели.

Во Ница се сретнал со неговите родители Жизел и Жермеин Лион.

Сé уште многу луѓе трагаат po блиски по терористичкиот напад во Ница. Барањето тече напорно и во социјалните мрежи.

10 деца загинаа во нападот. Други 5 се борат за живот, заедно со десетици возрасни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1