Завршила операцијата: Мечевска е во стабилна состојба


Завршила операцијата на македонската репрезентативка Робертина Мечевска која со тешки повреди беше примена во Ургентниот центар, откако паднала од петтиот спрат во зградата каде што живее во населбата Острово.

handballme.me

handballme.me

На ракометарката и била извадена слезината која била повредена, а имала и скршеници по телото. Според информациите имала неколку скршени ребра и крварење, но е во стабилна состојба.

Таа била свесна пред операцијата и животот и го спасил дфактот што паднала на трева а не на бетон. Според лекарите таа е сега во стабилна состојба но ќе биде под будното око на лекарите во текот на ноќта.

Мечевска паднала од прозорецот на станот на 5 кат на улицата Владимир Комаров во Аеродром.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1