Зелениот сок на Доктор Оз


Започнете го утрото со овој зелен сок богат со растителни влакна, нискокалоричен и со витамини во изобилие.

1-zeleniot-sok-na-doktor-oz-kafepauza.mk_За подготвување на 3-4 чаши, потребно ви е:

 • 2 грста спанаќ
 • 1/2 краставица
 • 1/4 главица целер
 • 1/2 китка магданос
 • 1 китка нане
 • 3 моркови
 • 2 јаболки
 • 1/4 портокал
 • 1/4 лимета
 • 1/4 лимон
 • 1/4 ананас

Изблендирајте ги сите намирници, послужете и уживајте.

Kafe pauza.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1