Земјотрес на Закинтос


Земјотрес со јачина од 4.4 степени по Рихтер го погодил грчкиот остров Закинтос. За сега нема информации за повредени или материјална штета.

Епицентарот бил во Јонското море на длабочина од 10 километри, околу 100 километри јужно од Патрас, западно од Пелопонез.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1