Жена била кобна за балканскиот нарко бос – Сопругата издала каде се крие Дарко Шариќ


Локацијата на која се криел 43 годишниот нарко – бос Дарко Шариќ, меѓу другото била откриена преку телефонските разговори на Шариќ со невенчаната сопруга Лана Поповиќ (33) која за таа цел специјално патувала во Дубаи, да се чуе со него – пишува српско Ало!

darko-saric-pre-i-posle-foto-kurir-1395135727-464161Ало пишува дека САД барале Шариќ да добие статус на заштитен сведок во процесите против јужноамериканските нарко – босови, но српските власти инсистирале да му се суди во Србија. Изворот на Ало тврди дека и самиот Шариќ барал да им се предаде на српските власти да не го доведе во опасност семејството со статусот на сведок – соработник. Во таков случај одмаздата на латиноамериканските картели би била незамислива.

По 270 дена следење Дарко Шариќ вчера беше уапсен во Подгорица од каде беше префрлен во Белград. Одреден му е притвор од 60 дена.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1