Жена Тарзан: 5 години живеела со мајмуни во џунгла


Имав 4 години, го наводнував грашакот и се на што се сеќавам е црна рака која ми заврза крпа околу устата,, се присетува на киднапирањето. Нешто тргнало наопаку и киднаперите морале да ја остават длабоко во колумбиската прашума.

Марина Чепмен (62) од Бедфорд во Велика Британија е родена во Колумбија, била киднапирана па оставена во џунглата каде ја прифатиле да живее со нив мајмуни.

Имав 4 години, го наводнував грашакот и се на што се сеќавам е црна рака која ми заврза крпа околу устата,, се присетува на киднапирањето. Нешто тргнало наопаку и киднаперите морале да ја остават длабоко во колумбиската прашума.

Талкала престрашена од животински крици, гладна и жедна. После 2 дена ја опкружиле 12 мајмуни, ја прифатиле во колонијата и ја научиле како да преживее. Се пентарела по дрва заедно до нив и со раце ловела животни. Со нив живеела околу 5 години, а потоа ја пронашле ловци и ја продале во јавна куќа. После една година пекол успеала да побегне пред да ја присилат на секс. Со годими потоа живеела на улица па се запослила како куќна помошничка во едно семејство. Со нив и дошла во Англија на 6 месеци, но останала. Во 1977 се заљубила во бактериологот Џон. Денес имаат 2 ќерќи и живеат во Англија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1