Жена загина, петмина повредени во Демирхисарско


Жена загина рано утрово на патот Битола – Кичево при судар на возило и трактор, соопшти полицијата.

Сообраќајката се случила во 04,05 часот на патот Битола – Кичево на 200 метри од излезот од село Лопатица кон Демир Хисар се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило марка „БМВ“ управувано од Н.Н. (37) од село Журче, Демирхисарско, и трактор марка „ИМТ“ управувано од М.З. (41) исто така село Журче.Од несреќата, поради тежините на повредите, М.М. (36) сопатник во тракторот починала на пат до битолската општа болница, додека пак М.С. (14), М.В. (63) сопатници во тракторот, како и возачот на тракторот М.З. се здобиле со тешки телесни повреди, но се надвор од животна опасност. Сопатникот во патничкото возило Н.М. (29) исто така се здобила со тешки телесни повреди, а кај возачот на „БМВ-то“ биле констатирани телесни повреди.

На место на настанот извршен е увид од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1