Жената на италијанскиот амбасадор не се фрлила – бегала со чаршафи и паднала


Policijski-uvidjaj-1

63-годишната Патриција Б, сопруга на италијанскиот амбасадорот во Србија, која загина по пад од зграда во центарот на Белград не се убила.

Според информациите на српските медиуми таа сакала да избега до станот преку прозорецот.

Жената врзала неколку чаршафи со кои сакала да се спушти од петтиот кат. Но при спуштањето чаршафите попуштиле и се скинале и таа паднала на тротоарот. Починала на патот до болницата од здобиените повреди

Медиумите пишуваат дека италијанскиот амбасадор често ја заклучувал жената во станот.

Полицијата проверува дали станува збор за негова љубомора или пак, жената била болна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1