„Жешки мигранти“, профил кој на Инстаграм предизвика бура (ФОТО)


Профилот „Hotmigrants“ направен на Инстаграм пред една недела предизвика бурни реакции. Не само дека е спорен насловот на профилот, туку и она што стои во описот.61204048-imigranti

– Убави мажи на патување по Европа. Нивните држави можеби се распаѓаат, но нивниот сескепил и понатаму е силен, пушува на профилот коj го следат речиси илјада ипол луѓе.

На овој профил се поставуваат фотографии на убави мажи од Сирија и Авганистан кои се обидуваат да пронајдат нов живот во Европа.migranti

Фотографиите на мажи кои завршуваат на овој профил навистина прикажува привлечни млади мажи, но многумина сметаат, дека поради ситуацијата во која се наоѓаа, сето ова е невкусен потег. Секако дека има и такви на кои им се допаѓа идеата да се покрене еден вакво профил, но повеќе се оние кои се спротиставуваат и ја истакнуваат нечувствителност на основачот на профилот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1