Зоран Ставревски се ,,секира,, што младите веруваат во принц на бел коњ (Фото)


zoran stavrevskiВицепремиерот Зоран Ставрески  на својот фејсбук профил изразил загриженост што младите се уште веруваат во принцови на бели коњи и идеални жени.
Еве што министерот Зоран Ставрески напиша на профилот.

Неговиот статус има над 300 лајк.

,,Во моето министерство и насекаде среќавам многу млади кои се сами. Единствено што треба да знаат е дека реалниот тој и реалната таа, не се перфектни. Ниту пак перфектниот тој и перфектната таа се реални.,,

stavrevski

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1