Ѕвездата на ,,Господарот на прстените,, и ,,Хобит,, е болен – рак на простата


Познатиот актер Ian McKellen, ѕвездата на “Lord of the Rings” и “Hobbit” изјавил дека боледува од рак на простатата, пренесува ТМЗ

73 годишниот актер изјавил за Daily Mirror дека оваа болест го мачела веќе 6,7 години, но се уште ја држи под контрола и не е загрозен неговиот живот.

,, Кога ја имаш, и ја мониторираш постојано е во ред. Мораш да си внимателен за да не се рашири, ако остане само во простатата тоа не е многу страшно.. изјавил актерот.

Тој изјавил дека оди на постојани контроли и во неговиот случај засега е се во ред без никаков посериозен третман или операција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1