Го сликал, ставил на фејс па си го убил бебето затоа што мајката не сакала да биде со него


Мерик Мекој од Вестминстер, Колорадо се фотографирал со своето бебе, ја ставил фотографијата на Фејсбук, а потоа ја застрелал и се самоубил.

403155_beba_ffМајката на детето Кимфон Фантавонгса, изјавила за полицијата дека се скарала со своето момче и истрчала кај соседите да повика полиција, но детето останало во станот со нивното дете. Од полицијата велат дека слушнале истрели кога пристигнале на местото на настанот, но слушнале два истрели пред да влезат во станот.

Деветнаесет месечната Мила Мекој веднаш ја транспортирале во болница, но починала. Непосредно пред да ја убие неговата ќерка и да се убие самиот на социјалната мрежа Фејсбук ставил фотографија заедно со неговата ќерка и напишал: „Не ми судете, немав избор“. Соседите кои живеат во стамбениот комплекс велат дека мажот бил лут затоа што неговата девојка одлучила да ја прекинат врската.

„Постојано и велеше дека сака да биде со неа и дека ако тој не може да биде со неа нема да биле никој друг“, изјавила соседката. Тој пред два месеци бил уапсен за насилен напад врз Ким Фантавонгса, за грабеж, нарушување на домашниот мир и малтретирање преку телефон. Со одлука на судот бил пуштен со кауција од 20 илјади долари, а добил и забрана за приближување на мајката.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1