11 год девојче од Тетово повредено од скутер во Струга


На машката плажа во Струга скутерџија со предниот дел од моторот удрил во 11 годишно девојче од Тетово кое си играло на плажата. Скутерџијата избегал од местото и го оставил скутерот во вода.

Девојчето А.И. родена 2001 година, била повредена на десната потколеница. Пренесено било веднаш во струшката болница и по укажаната лекарска помош пуштено е на домашно лекување.

Охридската полиција најави дека од денеска ќе почнат со интензивни патроли по Охридското Езеро во соработка со езерската полиција. Ова е втор инцидент на со несовесни скутери за само два дена. Завчера скутерџија повреди 21-годишно момче додека се сончало на педалинка во близина на машката плажа.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1