15-годишен ученик избоде 17-годишник во скопското средно училиште „Арсени Јовков“


Вчера утро околу 09,50 часот од Градска општа болница „Свети Наум Охридски“, било пријавено дека кај нив, било донесено 17- годишно лице од Скопје, со убодна рана во пределот на левото рамо.

Повредата му била нанесена од 15- годишно лице од Скопје во средното училиште „Арсени Јовков“, каде двајцата се ученици.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1