Заев: Се сомневам дека Мицкоски директно помогнал Груевски да избега


Претседателот на Владата, Зоран Заев, во емисијата Отворено на ТВ24, експлицитно изјави дека се сомнева во вмешаноста на опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски, во бегството на Груевски во Будимпешта.

Тој своето сомневање го темели на нејаснотиите и тајноста на средбите на Мицкоски со премиерот на Унгарија , Виктор Орбан, и претседателот на Србија, Александар Вучиќ, непосредно пред бегството на Никола Груевски.

Заев смета дека министерот Оливер Спасовски нема никаква одговорност за бегството на поранешниот премиер

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1