21 годишно момче брутално претепано на последна „2“-ка во Автокоманда


jspСпоред информациите од МВР, момчето било нападнато вчера околу 18.50 часот, без никакви причини, веднаш откако се симнало од автобусот.

Момчето го нападнале 6 насилници на последната автобуска постојка на линијата „2“ во скопска Автокоманда.

Насилниците безмилосно го удирале со клоци и тупаници по главата и телото. Со видливи повреди момчето било пренесено во болница. Според МВР се работи за 21 годишниот Ј.М , се трага по сторителите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1