24 годишен затвореник починал во Идризово


Дваесет и четири годишен затвореник, осуден за педофилија, починал утринва во затворот Идризово.

Според директорот на затворот, Живко Пејковски, затвореникот бил наркозависник кој се лекувал со метадонска терапија.

Сепак причинте за смртта не се се уште потврдени, а телото на починатиот затвореник е предадено на обдукција.

idrizovo zatvor

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1