4 год. Девојче загинало во невремето во Тетово


Силно невреме го зафати и Тетово вечерва, регистрирана е и една жртва, четиригодишно девојче, јавува Макфакс.

Несреќата се случила во селото Требош, девојчето со таткои и уште две лица биле во автомобилот во моментот кога врз нив паднало дрво. Девојчето загинало на самото место, а таткото е повреден и е пренесен во клиничкиот центар во Тетово. Како што пишува макфакс, според непотврдени информации, силниот ветар однел и покрив од зградата на Општината во Тетово.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1