Ахмети и Тачи на пауза на иста маса, Груевски и Заев на сосема спротивни страни


Лидерите на партиите кои се на средба во Клубот на пратениците излегоа на пауза во дворот од задната страна на Клубот по што разговорите продолжуваат.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се упати на левата страна од дворот, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски е сосема десно на спротивна страна.

gruevski4356zaev4345

Лидерите на ДПА и ДУИ, Тачи и Ахмети седнаа заедно на иста маса да разговараат.

ahmeti taci

Аиво Орав и Џес Бејли се во холот на Клубот.

Неофицијално според најавите се очекува на крај од средбата да се потпише заедничка декларација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1