АКО ПАТУВАТЕ: Граничниот премин „Богородица“ блокиран! (ФОТО)


Редици се чекаат за влез на граничниот премин Богородица кон Грција. Револтирани граѓани објавуваат фотографии. На Ѕидот на сообраќајниот срам е објавена фотографија од Граничниот премин Богородица. Погледнете колку гужва има.granica guzva2

granica guzva

Гужва и од Јадранот. Според податоците на Управата за гранична полиција на Србија, на граничниот премин кон Хрватска, Батровци, за влез во Србија се чека и по 90 минути, додека на граничните премини за излез од Србија, Гастун и Градина, се чека околу еден час.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1