Активирал бомба во автомобил – се дигнал во воздух себе и девојката


eksplozija-bombe-kod-restorana-bele-zore-1359063394-258271Експлозија на бомба се случила вечерва околу 22 часот во близина на ресторанот Бела зора  на Зрењански пат. Првично две лица се повредени

Според пишувањата на српски Курир маж кој во моментот бил во автомобилот со една девојка самиот ја активирал бомбата. Очевидците велат дека девојката пред експлозијата молела за помош и викала, по што се чула експлозијата. На местото веднаш е повикана брза помош, нема информација за состојбата на повредените.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1