Archive by Author

Факултетот ја ослободи Марина од плаќање до крајот на школувањето – хуманоста на дело

Македонија се крена на нозе – хуманоста уште еднаш се покажа на дело. Во домот на Марина пристигнал мебел, храна и друга помош јавува телевизија Телма.

______________________________________________________________________________________________________

Евн биле греота – во загуба биле – регулаторна ќе им помага СО ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА !!!!!!!!!!

Регулаторната комисија за енергетика предлага цената на од 1 август да се зголеми за 9,83 отсто. 

______________________________________________________________________________________________________

Македонските фејсбуковци нападнати од вирус – внимавајте !!!!

Последните два дена повеќе профили на фејсбук се нападнати од вирус кој според надлежните во фејсбук се шири со огромна брзина – побрзо отколку што можат да го отстранат. На мета на вирусот и профили во Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

30 дена притвор за 4 лица – меѓу кои и обезбедувањето на Бошковски

  По вчерашниот распит во судот во врска со убиството на Марјан Тушевски во 2001 та, истражниот судија одреди 30 дневен притвор за четворица од уапсените девет лица во вчерашната акција.

______________________________________________________________________________________________________

Србија – хит дестинација за ефтина промена на полот

  Весникот Њујорк Тајмс ја означи Србија како светски центар за операции за промена на полот. Според нив 15 пациенти годишно од цел свет доаѓаат во Србија да се подложат на оваа операција, а вкупно се прават 100 операции годишно.

______________________________________________________________________________________________________

Грците крадат органи и од мртви во сообраќајка – исчезна срцето на моторџија во Солун

Турист од Грузија имал сообраќајна несреќа со својот мотор во центарот на Солун. Удрил во бетонски столб. Полицијата пристигнала на местото и биле зачудени што жртвата која починала на самото место нема срце.

______________________________________________________________________________________________________

Казна 25 евра ако не возите на велосипедска патека – КОЈА ПАТЕКА??????

  Најновата одлука која повторно ќе удира по џебот на граѓаните е одлуката на градот Скопје да наплаќа казни од 25 евра ако не возите велосипед на ,,велосипедската патека,, КОЈА ПАТЕКА ????? ги има само на Кеј и на уште некои места во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Термички фотографии од шверц на марихуана на границата!

Во оперативната акција „Драгонија“ хрватската полиција во соработка со полицијата од Риека  и словенечката полиција минатата недела заплениле вкупно 24 килограми марихуана.

______________________________________________________________________________________________________

Како да постиш на рамазан ако сонцето не заоѓа – дилема на муслимани во Финска

Група муслимани кој живеат на северниот дел од Европа во градот Рованијем на северот на Финска имаат реален проблем за големиот верски празник Рамазан. Како да постат од изгрејсонце до зајдисонце кога во овој период од годината таму сонцето не заоѓа.

______________________________________________________________________________________________________

Авион удрил во падобранец – си ја снимил сопствената смрт

Несреќа во Бразил, падобрански инструктор загина а двајца се поврдени при скок од авион.

______________________________________________________________________________________________________

Најголемиот затвор во Грција жртва на кризата – ќе остане без базен, водопад и скара

Во Грција освен јавната администрација се луксузирале и затворениците. Најголемиот затвор во Атина и цела Грција имал базен, водопад и скара на отворено.

______________________________________________________________________________________________________

Тајните на претседателските готвачи – Меркел сака француска храна, Оланд мрзи артичок, Обама цвекло

Рускиот претседател Владимир Путин има дегустатор за секој негови оброк – се плаши од труење, Обама мрази цвекло, францускиот претседател Oland целосно го отстрани артичокот од менито на Елисејската палата.

______________________________________________________________________________________________________

Во Србија се гради хотел за коњи

Во селото Рудовац во општината Лазаревац се гради хотел со 4 звездички во чии луксуз ќе уживаат коњи. Ќе има 12 пространи дуплекс апартмани во кои може да се сместат 26 ,,гости,,

______________________________________________________________________________________________________

Сибел Шепард ќе се мажи со Србин

Иако зад себе има две брака и три деца, холивудската ѕвезда која беше во врска со Елвис Присли,  Сибил Шепард (62) одлучи уште еднаш да си даде шанса и тоа со српскиот психолог Андреј Николајевиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Лејди Гага се заљуби во Грк сопственик на ресторан

Лејди Гага се заљубила во Грк кој држи ресторан на Крит каде пеачката гради луксузна вила вредна 10 милиони евра. Според Дејли стар се работи за извесен Џовани.

______________________________________________________________________________________________________

Давај МАКЕДОНИЈА ,,ГАЗ,,

МАКЕДОНИЈА – ГАЗ ќерка компанија на ГАЗПРОМ 🙂 Сите компании кои ги основа Газпром во Европа го носaт името на државата и придавката Газ. Во Македонскиот случај заради значењето на зборот ,,ГАЗ,, ќе се направел исклучок.

______________________________________________________________________________________________________

Видео сведоштва Струмица: Пено со последни сили се обидел да си го спаси братот – двајцата загинаа во пожарот

Со последни сили Пено Стојанов се довлечкал до колегите за да побара помош за својот постар брат. Вистинска драма се случувало синоќа на струмичкиот рид кога огнената бура ги приклешти луѓето што го гаснеа пожарот.

______________________________________________________________________________________________________

Селото Грнчари повеќе од Беверли Хилс – Фото

Кој прошетал низ Преспа, неодминливо поминал низ селото Грнчари, кои се наоѓа на самиот централен пат, залепено со селото Подмочани. Но, ако одите таму ќе барате нова дефиниција за „село“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1