Баба направила лек за плодност за внуката – па на крај и двете затруднеле!


Бидејќи не можела повеќе да гледа како нејзината внука и зетот се мачат да добијат потомство, баба Стана решила да им помогне. Таа им направила афродизијак кој влијае на зголемување на плодност кај мажите.

Освен во тоа, баба Стана од Врање, успеала во уште нешто и таа останала бремена.

Baka1-620x350

Стана   направила афродизијак од костени и разни тревки  кој и го дала на внуката која пак му го давала на сопругот, но бабата скришум му го давала и на нејзиниот сопруг Свето, а и самата го пробала неколку пати, пишува српски Телеграф.

Оваа смеса неа и нејзиниот сопруг, како што изјавила, повеќе пати ги „зашеметувала“ па ноќе „губеле разум“. Набрзо добила чудни симптоми и решила да оди  на преглед.

-Не жалам што му го давав афродизијакот на Свето и што и самата го пробав бидејќи после толку време ни беше навистина убаво- признала баба Стана.

Во исто време и нејзината внука останала бремена.

Кога анализите покажале дека и бабата е во блажена состојба, лекарот и предложил да ја прекине бременоста бидејќи е многу опасна за нејзини години што Стана и го сторила.

Нејзиниот сопруг дедо Свето дознал дека жената кришум му „работела зад грб“ но се и простил кога сфатил дека нејзината здравствена состојба била доведена во прашање.

Во Врање по овој настан владее вистинска манија по афродизијакот на Стана, но таа не сака да го открие рецептот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1