Балканските медиуми ни се смеат – БРУКА !!!!!


Пратеници – интелектуалци погледнете ги балканските медиуми – ни се смеат. Сакаме инвестиции, сакаме Европа – КАКО ?? погледнете каква слика за нашата Македонија испративте денес во светот. Наслови од типот ВРИЕ ВО СКОПЈЕ, СКОПЈЕ НА ИВИЦА, ТЕПАЧКА МЕЃУ ПРАТЕНИЦИТЕ, КАМЕЊА ПРЕД СОБРАНИЕТО.

sad face ,, Скопље на граници кључања.,,

,, Из македонског парламента евакуисан председник Собрања Трајко Вељаноски, кога су посланици опозиције спречили да почне седницу,,.

Haos ispred makedonskog Sobranja

,,У општем хаосу повређена посланица СДСМ Весна Бендевска,,.

,,Полиција направила тампон зону између супротстављених група окупљених испред Собрања.,,

,,Највећа политичка криза у Македонији последњих година,,

Македонски парламент усвојио буџет. У сали било 68 од 120 посланика. Претходно из сале избачени посланици опозиције и новинари, Испред Собрања и даље протести присталица владе и опозиције.

Па зар за тоа работите 20 години светот да не гледа како да сме Бејрут во најлошите негови денови??.

Драги пратеници вие сте избрани да полемизирате, дискутирате, говорите, А НЕ ДА ВИКАТЕ, ДА СЕ ТЕПАТЕ!!!!!

Ако не сте кадарни вие со дискусија да ги решите проблемите како ќе ја водите државата?, како ќе ги решите проблемите на граѓаните? Ова важи за сите пратеници кои денеска не обрукаа во светот, вината за ова е на сите вас 120 кои благодарение на нашите гласови сте во тие удобни столчиња 🙁

ВИДЕО: Еве го инцидентот во собранието
ВИДЕО – Еве каква е атмосферата пред собрание
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1