ВИДЕО: Еве го инцидентот во собранието


sdsm-napad-500Повредена е пратеничката Весна Бендевска, која на раце ја изнесоа од собраниската сала.

Во инцидентот повредена е и пратеничката Билјана Казанџиска.

И двете се пренесени веднаш во болница поради нанесените повреди.

Нападнат бил и Вељаноски – Евакуиран е претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

ВИДЕО – Еве каква е атмосферата пред собрание
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1