Бизарна туристичка понуда: Три ноќевања и абортус во Сараево-600 долари


Истанбулската туристичка агенција “Баракуда Тур Компани“ за свите клиенти направи специјална понуда која вклучува три ноќевања и абортус во Сараево.

Исто такво патување во Крим чини 370 долари, а 1.873 долари во Англија.

Менаџерот на туристичката агенција Џем Полатоглу на брошурата напишал:

„За се’ што е во една земја забрането, или тешко се наоѓа, водата ќе го пронајде својот пат “.

Тој изјавил дека како агенција тие профитираат од забраните и дека за аранжманот во Босна и Херцеговина веќе се пријавиле три жени.

Агенцијата соработува со три клиники во Крим, со една од БиХ и една од Англија.

Tags: , , , ,

Ивана Терзиевска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1