Tag Archives: agencija

МВР: Разузнавачот сам си пукал во срцето – не е убиство

Разузнавачот Јонче Груевски не бил убиен, потврди МВР по направените анализи. Според информациите, Груевски во петокот вечерта сам се застрелал во срцето. Од МВР не излегуваат со информиации дали станува збор за самоубиство или несреќен случај, пишува Прес24.

______________________________________________________________________________________________________

100 македонци измамени од туристичка агенција – управителката во притвор, на сметка и се слеале 120.000 евра

Нови 30 дена притвор доби управителката на туристичка агенција од Прилеп Јасмина Ј. Таа е притворена веќе еден месец, но притворот и е продолжен бидејќи судот мора да испраша 80 сведоци – оштетени граѓани, пишува Нова Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Разузнавач најден мртов во канцеларија со прострелна рана– убиство или самоубиство?

Јонче Груевски, припадник на Агенцијата за разузнавање попладнево во 15 часот се здобил со прострелна рана од која починал на лице место, јавува плус инфо.

______________________________________________________________________________________________________

Е вака е ред!!!!! – Доживотна спортска пензија за Оливера

Агенцијата за млади и спорт и додели доживотна спортска пензија на Оливера Наковска Бикова, а се очекува наскоро и Владата да и додели еднократна награда. Еднократна награда од 100 000 денари и доделија и од Винер осигурување.

______________________________________________________________________________________________________

Бизарна туристичка понуда: Три ноќевања и абортус во Сараево-600 долари

Истанбулската туристичка агенција “Баракуда Тур Компани“ за свите клиенти направи специјална понуда која вклучува три ноќевања и абортус во Сараево.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе се вработуваат 500 луѓе за сезонска работа – плаќа државата

Од идниот месец Агенцијата за вработување ќе ангажира околу 500 лица како сезонски работници, а плата ќе им дава Владата, односно трошоците ќе ги сноси Агенцијата за вработување..

______________________________________________________________________________________________________

Второ дете ЗАБРАНЕТО!!! македонска туристичка агенција не дава носење 2 дете на одмор

Една од македонските туристички агенции изнајмува хотели – но со рестрикции. Ако имате две деца, се извинуваме ама едното ќе мора да си го оставите дома.

______________________________________________________________________________________________________

АВРМ: Оглас за практиканти без работно искуство – добиваат по 5.000 денари месечно

Агенцијата за вработување на Република Македонија објави јавен оглас. Огласот се однесува на млади невработени кој сакаат да се пријават за практиканство со цел да се стекнат со практични знаења и работни вештини.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1