Боки 13 БАРА СРЕДБА СО РЕПУБЛИЧКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ


Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски на судијката Васка Николовска – Масевска и достави писмо во кое бара средба со републичкиот обвинител Љубомир Јовески за како што вели да му ги открие сите наводи за кривичните пријави кои има план да ги поднесе меѓу кои и онаа за обвинителката Вилма Русковска.

Јовановски јавно ја обвини Русковска за корупција тешка 4 милиони евра, случај за кој како што рече имал несоборливи докази… Русковска по обвинувањата од Јовановски рече дека го охрабрува случајот да го пријави кај надлежните институции… Следното рочиште е закажано за денеска, а на последното беа изведувани материјални докази…

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1