Боксер изгуби меч, па го нокаутира судијата (Видео)


Означи крај на мечот, па лутиот Мајкл Спрот му пријде на судијата и го спружи на под.

Боксерот Мајкл Спрот од Англија, најде кривец за поразот во мечот против Германецот Едмунд Гербер. Имено, тоа бил третиот човек во рингот – судијата. Судијата го изначил крајот на мечот, па лутиот Спрот му пријдел, почнал да му се заканува, а потоа го спружил на подот.

Погледнете ја одмаздата…

Share Button

Tags: , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1