Tag Archives: bokser

Боксер изгуби меч, па го нокаутира судијата (Видео)

Означи крај на мечот, па лутиот Мајкл Спрот му пријде на судијата и го спружи на под.

______________________________________________________________________________________________________

Славниот боксер Holyfield должи 500.000 евра за алиментација – има 11 деца

Еден од најдобрите и најпознатите светски боксери 49 годишниот Evander Holyfield должи околу 500 000 евра за алиментација само за едната ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Светски првак во бокс, брутално претепал старец

Никола Стевановиќ (25), светски шампион во велтер категоријата, за ИБФ боксерската асоцијација, е осомничен за брутално претепување на работникот на Белградски водовод, Драгољ Јовановиќ (58), кој имал само уште две години до пензија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1