Бреговиќ 150 000 евра, Северина 50.000 – вртоглави хонорари за новогодишната ноќ


Горан Бреговиќ за пречекот на 2014 земал најголем хонорар – 150 000 евра, тој со неговиот бенд за свадби и погреби ја забавуваа публиката во Сицилија. Веднаш зад него, Дино Мерлин со хонорар од 100 000 евра.

bregpvikСеверина за својот настап со колегата Петар Грашо во Бечиќи  добила 50 000 евра. Ист хонорар земала и Лепа Брена за својот настап на Будванската ривиера, пишува Аваз.

Помеѓу хрватските естрадни ѕвезди најмногу по Северина заработија Тони Цетински ( 45 000 евра), Џибони (40 000 евра), Прљаво казалиште (30 000 евра), Нина Бадриќ (25 000 евра), Горан Баре (15 000 евра) и Колонија (12 000 евра).

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1