Брза диета со суви сливи: За 5 дена 5 килограми


Диетата со суви сливи спаѓа во „брза“ диета која се практикува најмногу 5 дена, и тоа по потреба.

Ако наскоро ве очекува некој важен настан на кој треба да изгледате беспрекорно, ова е вашето решение.

Со оваа диета за пет дена можете успешно да изгубите од 2-5 килограми. Оброците се конзумираат на секој три часа.

Доколку се придржувате кон оваа диета и сте доволно физички активни, резултатите ќе ги воочите за само неколку дена.

sliviВашето дневно мени треба да изгледа вака:

Појадок – 6 суви сливи

Ужина – 1 јаболка

Ручек – 1 варено јајце и 1 виршла

Ужина – Исто како и ручекот

Вечера – Чаша јогурт со мала масленост

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1