Брзата помош работи 24 часа


24 часа ќе работат службите на Итната медицинска помош за време на новогодишните празници.

soobrakajka - brza pomos

 

Граѓаните кои ќе имаат потреба од лекарска помош ќе можат да се јават на телефонската линија 194 или да ги посетат осумте дежурни ординации кој ќе работат во скопските поликлиники.
Од Министерството за здравство информираат дека 24 часа ќе функционираат Клиниките за токсикологија, Хируршките клиники и Ургентниот центар. Во останатите Клиники во комплексот Мајка Тереза на граѓаните ќе им бидат достапни дежурните служби.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1