Чистење на црнките од лицето за 10 минути


akne1111Ставете 3-4 капки мед врз лимон кој предходно сте го исекле на половина.

Потоа со него тријте го лицето, задржувајќи се на местата со поголемо количество на црни точки.

Откако ќе втриете убаво насекаде, почекајте 15 минути и исплакнете со ладна вода.

Веднаш ќе го забележите неверојатниот резултат.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1