Човек во напуштена куќа забележал бледо девојче, еве ја нејзината потресна животна приказна


Полицаецот Марк Холстер од Флорида никогаш нема да го заборави повикот кој го добил на 13 јуни 2005 година. Еден човек му пријавил дека видел мистериозно бледо девојче на прозорецот од соседната куќа.komsija-se-uplasio-da-neko-zlostavlja-dete-pa-je-policajac-pohitao-da-istrazi-1-48486

Во распаднатата куќа живееле луѓе претходните 3 години, но немало траги од деца, ниту во дворот ниту на било кое друго место.

Соседот се исплашил дека некој можеби злоставува деца, па повикал полициај да го истражи случајот.

Холсте затропал на вратата, но воопшто не очекувал глетка каква што затекнал.u-oronuloj-kuci-su-ziveli-ljudi-prethodne-3-godine-ali-nije-bilo-tragova-dece-u-dvoristu-ili-0

Секаде животински измет на подот, стара соџвакана храна, ѓубре, пајажина и илјадници бубашваби.

Нејлошо од се е што внатре затекнал дете.

Шестгодишното девојче било полуголо, носело само валкана пелена и било опкружено со ѓубре.danijelina-majka-bila-je-poslata-u-zatvor-na-26-sati-osudena-je-na-2-godine-kucnog-zatvora-i-3-6

Кога влегов во куќата девојчето широко ги отвори очите. Зина и ползеше наоколу како краба, од агол до агол, ги повлече колената кон својата брада и ги стави рацете околу нив. Потоа испушташе чудни звуци, изјави потресениот полицаец.

Се викала Даниел. Веднаш е префрлена во болнциа во ужасна состојба. Нејзините говорни манири биле како кај шестмесечно бебе.

Мајката на Даниел била испратена во затвор на 26 часа, осудена е на 2 години куќен притвор и 3 години условна казна. Даниел и е одземена.ona-je-dvogodisnje-dete-zarobljeno-u-telu-petnaestogodisnje-devojke-12

Даниел целиот свој живот била осамена и сега конечно и се насмевна среќата.

Даниел е посвоена неколку дена пред својот осми роденден. За нејзе животот не беше лесен, како ни за нејзиното ново семејство. таа и натаму се бори со длабоките психички трауми од своето минато.

Има 7-8 напади дневно. Многу е загрижена поради хранта. Често јаде се додека не поврати, вели нејзиниот нов татко.

Поради тоа нивниот фрижидер е заклучен со ланец. Ако е поинаку, Даниел би испразнила се. Секако, причина е нејзиното минато, зошто мајката ја изгладнувала.

И покрај се, на Даниел и е подобро во нејзиниот нов дом.ima-78-napada-dnevno-jako-je-zabrinuta-zbog-hrane-cesto-jede-dok-ne-povraca-kaze-njen-novi-9

Таа сега има 15 години, оди во училиште и е блиска со новиот татко. Стана таткова ќерка.

-Таа е двегодишно дете заробено во тело на 15-годишно девојче, вели тој.

Таа секој ден напредува во растењето. Нејзините родители се надеваат дека еден ден ќе биде самостојна и ќе може да се омажи.

Нејзините родители велат: „Тоа што ја имаме Дани е како возење на ролеркостер кое никако не можете да го прекинете!.
Еве ја нејзината приказна:
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1