Дали ова е најважното откритие? Пронајден древен крст на Марс!? (ФОТО, ВИДЕО)


Роверот Опортјунити, кој е испратен на Марс со цел подобро да се проучи Црвената планета, направил интересна фотографија на која се гледа крст!krst-mars

Сепак, оваа слика предизвика голем сомнеж кај експертите на НАСА кои сега се во дилема дали овој крст настанал како природен феномен на оваа планета, или го направил некој од роверите.

Погледнете:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1