Денес без струја дел од Аеродром и Ново Лисиче


struja-33Без струја, денес ќе останат сел од граѓаните кои живеат на булевар АСНОМ во скопската населба Аеродром.– Жителите на зградите број 8, 10, 12 на булеварот АСНОМ ќе останат без струга во периодот од 8,30 до 10.30 часот, информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1