Десет причини зошто да имате редовен секс!


Во реалноста сексот е многу повеќе од експлозија на задоволство во спалната соба. Дознајте зошто сексот во една врска е важен и како со негова помош може да имате подобар живот.

1.Сексот овозможува оргазам. Понатамошни објаснувања не се потребни.

2.Сексот не прави среќни. За време на чинот мозокот лачи ендорфин, хормон кој го намалува стресот и предизвикува чувство на еуфорија.

3.Сексот согорува калории. За време на сексот може да согорите околу 200 калории што е еквивалент на 15 минути трчање.

4.Сексот ни помаѓа да заспиеме,што е многу подобро од земање на лекови за спиење.

5.Секс е тема за која може да разговарате со пријателите

6.Сексот ни овозможува теми за кои можеме да фантазираме за време на досадните состаноци.

7.Сексот е, главно,бесплатен.

8.Сексот ни го продолжува животот, но и ни дава причина за да го сакаме животот.

9.Сексот не прави посамоуверени.

10.Сексот прави да се чувствуваме убаво во сопствената кожа.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1