Деца пронашле човечки скелет во Валандово


Деца пронашле човечки скелет додека си играле во атарот на селото Мрвинци, Валандово на местото викано Авлиите, пишува пресс24.

Повикувајќи се на полициски извори велат дека скелетот бил пронајден вчера попладне околу 15:30 часот.

Од МВР информирале дека нивна екипа веднаш излегла на терен и ќе се испитува дали станува збор за човечки скелет. Повеќе информации најавиле за денеска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1