Џипот, што ја пресече колоната на Николиќ е службено возило на полициски генерал


Автомобилот, што во ноќта меѓу четвртокот и петокот на автопатот Белград-Ниш, кај Смедерево, неколкупати го пресекол патот на колоната возила во која се наоѓал српскиот претседател Томислав Николиќ, е службено возило на началникот на Сообраќајната полиција на МВР на Србија, генерал Драгиша Симиќ, пишува Блиц.рс.


наводно во џипот бил само возачот на Симиќ. Кабинетот на претседателот Николиќ во петокот потврди дека на автопатот се случил инцидент и дека претседателот изразил уверување дека ќе бидат испитани сите аспекти на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1