Дилери продавале дрога спакувана во киндер јајца во Србија


CNSPhoto-Schmidt-KinderПолицијата во Србија уапси 8 нарко дилери кој подолго време продавале хероин по белградските улици спакувана во киндер јајце.

Дрогата била мешана до парацетамол, а смесата била спакувана во киндер јајца.

Осомничените биле уапсени во шума на Кошутњак, при што се запленети 70 пакетчиња со по половина грам дрога. Во претрес на стан пронајдени се и три пакета со по 500 грама хероин скриени во постава на женска торба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1