Доживеала шок: Јелена Томашевиќ тргнала на одмор, па итно морала да се врати


Јелена Томашевиќ со своето семејство тргнале на одмор во Грција, но на пола пат морала да се врати.

Наместо да се одмори и ужива, Јелена и нејзиниот сопруг Иван Босилчиќ доживеале големо разочарување.jelena tomasevic

По ова стресно искуство пејачката решила да се огласи на својот Фејсбук профил.

Драги пријатели, пред некој ден ви ја препорачав агенцијата *** Травел, од која во една емисија, која е снимена во просториите на таа агенција, добив на подарок ваучер за летување во Грција. Денес со семејството тргнавме на море. Странските соработници на оваа агенција ни се јавија да се вратиме во Белград, бидејќи ваучерите не се валидни, ниту во хотелот во кој требаше да престојуваме бил уплатен аранжманот, ниту резервација. Колку што дознав, уште 245 други патници се во истата ситуација. Ги предупредувам сите кои имале контакт со оваа агенција, додека не излезе официјално соопштение од полицијата за овој случај, добро проверете ги своите аранжмани.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1